Nová CAS 32/8200/800 S3R Tatra 815 - 3. 2. 2024

Lesnický kapr 2023 - kamera 2

Společenské a kulturní akce, zásahová jednotka

Zápis z kroniky
31. 12. 2000

V roce 2000 čítaly naše řady celkem 45 členů, z toho 21 žen. Zásahovou jednotku tvořilo 11 členů, kteří procházejí pravidelně školením pod vedením velitele jednotky Lubomíra Bína. Jednotka vyjela ke třem požárům z nichž 23. 10. 2000 byl požár přímo v naší obci, kdy děti zapálily seník v areálu místního kravína. Naše jednotka dojela na místo požáru jako první před hasiči ze Šumperka. Bohužel požár byl už tak rozšířen, že hasičům nezbylo než požár kontrolovat a zabezpečit nejbližší okolí, aby nedošlo k jeho rozšíření. Později se zhroutila celá konstrukce střechy. Naši hasiči se střídali ve dvoučlenných hlídkách na požářišti až do rána. Pro soutěžní činnost bylo nakoupeno 9 hadic a dvě savice a pro výjezdy byl nakoupen čtyřdílný nastavovací žebřík. Po dlouhé době se také podařilo vedoucí mládeže Radce Mičové složit družstvo mladých hasičů, které čítalo 14 mladých hasičů a zúčastnilo se třech soutěží. V červnu byl pro děti spořádán výlet na rozhlednu Háj v Šumperku. V červenci by na AG ranči uspořádán dětský den, kterého se naši hasiči účastnili v podobě pořádání soutěží pro děti. Na závěr byl předveden zásah u hořícího stohu slámy.

Blade

Soutěžní výsledky

Smíšené družstvo hasičů, kde mužům vydatně pomáhala Radka Mičová, se zúčastnilo celkem čtyřech soutěží, na kterých dosahovalo průměrných výsledků, hlavně kvůli zastaralému soutěžnímu vybavení, se kterým družstvo nemohlo konkurovat špičkovým týmům.

Blade

Výsledky

Náš sbor podporuje firma Amgis BM, spol. s r. o.

AmgisBM - stěhování stojů a linek

Ohlášení pálení - IZSČR

Poslední příspěvky do diskuze

Mirek | 2024-02-03 16:37:53
Tak ples se blíží skoro stejně rychle jako nová Tatra

Petr | 2023-03-31 18:54:42
Ve středu 26. dubna 2023 pořádají bratrušovští hasiči běžecký závod Bratrušovské vrchy. Start hlavního závodu je v 17.00 hodin na bratrušovském fotbalovém hřišti.