Nová CAS 32/8200/800 S3R Tatra 815 - 3. 2. 2024

Lesnický kapr 2023 - kamera 2

Společenské a kulturní akce, zásahová jednotka

Zápis z kroniky
31. 12. 2004

V roce 2004 čítal nás sbor celkem 47 členů, z toho 29 mužů, 16 žen a 2 mladé hasiče. Zásahová jednotka má 12 členů, která se pravidelně schází k údržbě a opravám techniky, ale také ke školení se kterým nám vypomáhá patron naší jednotky z HZS Šumperk. Během měsíce dubna 2004 měla naše zásahová jednotka dva zásahy u požáru. První se nacházel v Loučné nad Desnou a druhý v areálu zemědělského družstva Temenec v Temenici. 1. dubna v Loučné nad Desnou je jednalo o požár lesa o rozloze asi 5 hektarů. Spolu s našimi hasiči zasahovali taky hasiči s Velkých Losin a profesionálové ze Šumperka. Naše jednotka vyjížděla s oběma vozidly - Tatra 148 a Avia 31. Tento zásah probíhal v těžko přístupném terénu. Za tento zásah jsme obdrželi děkovný dopis velitele zásahu a velitele stanice Šumperk. Druhý požár 8. dubna v Temenici byl požárem nočním. Poplach byl vyhlášen ve čtvrtek ve 23 hodin 45 minut. Naše výjezdová doba byla v tomto případě zhruba deset minut oproti klasickým dvěma, protože chyběl řidič a trvalo nějakou dobu, než jsme vzbudili některého z oprávněných mužů. Nakonec jsme vyjeli s oběma vozidly Tatra 148 CAS 32 i dopravním automobilem Avia 31 a kolem půlnoci jsme dorazili na místo požáru. Tam již byly přítomny jednotky profesionálních hasičů ze Šumperka a jednotka Sboru dobrovolných hasičů z Temenice. Jednalo se o požár seníku. Do našeho příjezdu se o dopravu vody starala pouze jedna Tatra 815 šumperských profesionálů, protože jejich druhé auto stálo jako součást dopravního vedení z jedné strany seníku a temenická Tatra stála na protější straně. Po vyprázdnění naší Tatry 148 se velitel zásahu rozhodl, že pro vodu bude jezdit i naše vozidlo. Kolem čtvrté hodiny naše jednotka opustila místo zásahu, kde ještě zůstali hasiči z Temenice a profesionálové ze Šumperka. Na útvaru v Šumperku jsme si umyli obě auta a vydali jsme se na cestu domů. V pátek 3. prosince 2004 zahájí družstvo mužů a veteránů svoji zimní přípravu. Obecní úřad vyhověl žádosti a bude poskytovat prostory místní tělocvičny. Sice přes pana starostu neprošel návrh na tříhodinové tréninky, ale alespoň jsme získali požehnání na dvouhodinové sportovní vyžití. Naše příprava spočívá v tréninku disciplín jako běh na 100 metrů s překážkami, která se dá v tělocvičně simulovat. V další části bude probíhat lehké atletické cvičení a ke konci vymezené doby potom bude vyhrazen prostor na volnější zábavu jako ping pong a jiné hry.

Blade

Soutěžní výsledky

Okrsková soutěž v Bludově
16. 05. 2004

V něděli 16. května 2004 se v Bludově konala soutěž prvního okrsku v požárním sportu. Soutěže se zúčastnila družstva z Vikýřovic, Bludova, Bohutína, Dolních Studének a našeho družstva a to jak družstva mužů tak družstev žen. Zároveň s těmito družstvy soutěžili dorostenci a dorostenky, které si tímto odbyli okresní kolo ve své kategorii. Naše družstvo se sešlo již o půl osmé u hasičské zbrojnice a vyjeli jsme do Bludova. V té době začalo hustě pršet. Říkali jsme si, že to bude pěkně náročný den, protože náš trénink v předchozím dni probíhal také v dešti. Po příjezdu do Bludova však pršet přestalo a během půl hodiny začalo prosvítat sluníčko. Potom následovala dlouhá doba čekání, protože nástup byl ohlášen až o čtvrt na deset. To je ale jediná nepříjemnost, které jsme se dočkali od pořadatelů, potom už běželo vše jak má a za to bych chtěl pořadatelům poděkovat, protože jako vždy měli pořadatelé z Bludova vše pečlivě připraveno. Při losování pořadí na nás vyšlo číslo pět, takže poslední z mužů. Po nástupu jsme jako první disciplínu absolvovali běh na sto metrů s překážkami. V silném protivětru, který podle mého odhadu každému závodníkovi ubral zhruba jednu sekundu na celkovém čase, absolvovali čtyři závodníci tuto trať. Byli to: Lukáš Člupný, Vít Bajnok, Radim Balódy a Petr Miča. I přes malé nedostatky jsme byli spokojeni, ale součet našich nejlepších tří časů nakonec vystačil pouze na třetí místo průběžně po této disciplíně. Potom jsme se přemístili na ovál, kde se běhala štafeta 4x100 metrů. První jsme pustili druhou štafetu. Kluci si vedli dobře i přes to, že náš trénink nebyl nijak dlouhý. Hned za ní běžela první štafeta, která druhou porazila téměř o šest sekund. V disciplíně štafeta 4x100 metrů jsme se umístili na druhém místě za vedoucím Bludovem, který jako ostatně každý rok patřil za favorita soutěže. Průběžně jsme potom obsadili po této disciplíně druhé místo. Následoval požární útok. Již dlouhou dobu před naším startem jsme si nachystali veškeré vybavení, které bylo k útoku potřeba. Vše klaplo jak má a natáhli jsme vedení. Potom se ale projevila naše největší slabina na útoku a je malá ztráta na výkonu stroje a absence hadic o slabším průměru, tedy sportovních. Náš čas se ten den zastavil za hranicí 28 sekund, což v daný sportovní den byl mezi muži až poslední čas v této disciplíně. Tímto jsme po útoku a nakonec celkově obsadili třetí místo za vedoucím Bludovem a druhými Dolními Studénkami. Těsně za námi potom skončili hasiči z Bohutína a na posledním místě se umístili Vikýřovice.

Blade

Výsledky

Náš sbor podporuje firma Amgis BM, spol. s r. o.

AmgisBM - stěhování stojů a linek

Ohlášení pálení - IZSČR

Poslední příspěvky do diskuze

Mirek | 2024-02-03 16:37:53
Tak ples se blíží skoro stejně rychle jako nová Tatra

Petr | 2023-03-31 18:54:42
Ve středu 26. dubna 2023 pořádají bratrušovští hasiči běžecký závod Bratrušovské vrchy. Start hlavního závodu je v 17.00 hodin na bratrušovském fotbalovém hřišti.