Nová CAS 32/8200/800 S3R Tatra 815 - 3. 2. 2024

Lesnický kapr 2023 - kamera 2

Společenské a kulturní akce, zásahová jednotka

Zápis z kroniky
31. 12. 2003

Rok 2003 začal už v zimním období přípravou na novou sezónu. Probíhala pravidelná údržba techniky a začalo se hovořit o výrazném oživení soutěžního družstva v podobě nového vybavení i nového cvičebního zázemí, což většina členů přijala s nadšením. Už na podzim předchozího roku byl od SDH Stará Ves zakoupen starší stroj PS12. V březnu byla zadána zakázka na přestavbu stroje PS12 s tím, že byl upraven objem stroje na 1600 ccm, rozšířeno oběhové kolo čerpadla a na stroj byl namontován ejektor pro rychlejší nasávání vody. Cena přestavby se pohybovala v řádu desítek tisíc korun. V průběhu května a června si také družstvo se svolením TJ Sokol Bratrušov upravilo povrch na spodním hřišti pro svoje tréninky. Sbor se již tradičně účastnil akcí pořádaných pro děti a to zahájení a ukončení prázdnin. V letošním roce se konaly dva výjezdy, které nakonec vyšly na prázdno a jednotka byla odvolána dříve než stačila dojet na místo zásahu.

Blade

Soutěžní výsledky

Soutěžní družstvo se skládalo jak z pravidelných účastníků soutěží tak nováčků. Pro letošní rok to byli: Radka Mičová, Lukáš Člupný, Pavel Vašíček, Vít Bajnok, Marek Jakob, Jan Zavičák, Tomáš Bín, Tomáš Fabiánek, Petr Miča a jako nováčci v našich řadách přibili bratři Radim a Michal Balódyovi. Začátek sezóny jsme absolvovali ještě s původní starou technikou a okrskové kolo požárního sportu v Bludově dokonce s půjčeným strojem od hasičů z Bludova, kde jsme se umístili na třetím místě z celkového počtu šesti družstev. Těsně před konáním okresního kola, které se konalo také v Bludově jsme konečně dovezli nový stroj a po krátkém zajetí jsme s ním šli naostro do soutěže a jeho potenciál byl znát. Po dobrém úvodu, kdy se naše družstvo po běhu na 100 m s překážkami a štafetě 4x100 drželo na skvělém druhém místě průběžně hned za vedoucím Bludovem a na třetího mělo výhodu 3 sekund v součtu časů. Bohužel potom přišel nevydařený požární útok na hranicí 35 sekund a bylo po nadějích na postup do krajského kola, které nám celkově uteklo o 6 sekund v součtu časů. Naše družstvo se umístilo na šestém místě z dvaceti družstev, což je bezpochyby v poslední době nejlepší výsledek. Bylo rozhodnuto, že bude nakoupeno další vybavení aby se mohlo družstvo ještě více zlepšovat a tak za přispění obce byly nakoupeny dvě nové savice se sportovními hrdly, sada nových sportovních hadic B, dvě sportovní proudnice, sportovní koš a byla zadána výroba nádrže na vodu. Od letošního roku jsme nečekali žádné převratné výsledky, protože to byl rok převážně testovací, kdy se rozjížděla úplně nová éra požárního sportu v naší obci. Družstvo se zúčastnilo ještě pohárových soutěží v Chromči, Hraběšicích, Bludově a Bohuslavicích, kde ale souhrou špatných náhod končilo naše družstvo v polovině výsledkových tabulek. Soutěží se také účastnilo družstvo veteránů, pro které byl přes zimu generálkován stroj PS8. Družstvo ve složení Lubomír Bín, Jiří Fabiánek, Ladislav Majkut, František Majkut, Jiří Miler, Ladislav Válek a Milan Šofr se zúčastnilo celkem dvou soutěží a to pohárové soutěže v Bludově, kde se umístili na třetím místě ze šesti družstev a finále Velké ceny okresu Šumperk, které naši veteráni vyhráli a v celkovém hodnocení celého roku skončili na pěkném šestém místě. Naši muži skončili v celoročním hodnocení na 28 místě z 50 družstev, které objíždějí soutěže Velké ceny. Letošní rok byl pro soutěžní družstvo velikým přínosem, hlavně co se týká soutěžní techniky.

Blade

Výsledky

Náš sbor podporuje firma Amgis BM, spol. s r. o.

AmgisBM - stěhování stojů a linek

Ohlášení pálení - IZSČR

Poslední příspěvky do diskuze

Mirek | 2024-02-03 16:37:53
Tak ples se blíží skoro stejně rychle jako nová Tatra

Petr | 2023-03-31 18:54:42
Ve středu 26. dubna 2023 pořádají bratrušovští hasiči běžecký závod Bratrušovské vrchy. Start hlavního závodu je v 17.00 hodin na bratrušovském fotbalovém hřišti.